alexisbarry3568 alexisbarry3568
  • 20-03-2024
  • Business
contestada

Your muesli company is a ________________ manufacturer. you can only sell products that are held in inventory.
A. make-to-stock
B. assemble-to-order
C. configure-to-stock
D. make-to-order

Respuesta :

Otras preguntas

principales avances industriales y armamentísticos
Apples cost $4.53/lb. If 1lb is equivalent to 0.454kg, what is the price per kilogram?
Someone answer tysm <3
Frank is from Atlanta and Maria Tuberto is from Alajuela, Costa Rica. They became pen pals and communicate through the mail because they love to receive mail in
Vertical integration was a business strategy used by Andrew Carnegie, what was this practice
Find the zeroes of the function f(x) = (5x - 4) (x + 3).
Points A, B, and Care collinear. BC = -13 + 2x, AC = 5, and AB = x - 3. What is the value of x?
(01.07) Solve y/6 + 5 = 9. (1 point) Select one: O a. 24 Ob. -24 OC. 78 Od, -78
Heelllppp please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The quotient of 50 and n
ACCESS MORE