329761
329761 329761
  • 20-03-2024
  • Mathematics
contestada

Ariel charges $8 per hour, she rounds every of an hour up to the next half-hour. Draw a graph to represent Ariel's total earnings y after x hours

Respuesta :

Otras preguntas

Michigan was a large copper producer in the 19th century. Which of the following means of transportation was used to get Michigan's natural resources to eastern
Which of the following describes a basic belief or practice in Judaism? a. refusing to live among people of different beliefs b. reading and understanding the
how school prepared you for your future
The Spanish colonial system of forcing Native Americans to work for individual Spaniards in the Americas was known as
Sandra spent $21 to purchase 6 plates. What is the unit rate for each plate purchased?
Which scientific discipline is correctly matched to a contribution to society
Which of the following was the site of the most serious conflict of the Pequot War? a Wampanoag grain storage bin a Pequot fort at Mystic a Pequot settlement in
alison has 1/2 cup of yogurt for making fruit parfaits . each parfait requires 1/8 cup of yogurt. how many parfaits can she make ?
The number 248,682 rounded off to the nearest hundreds becomes
what are the coordinates of y=-2x+3
ACCESS MORE