MyLove6999 MyLove6999
  • 29-02-2024
  • Mathematics
contestada

A case of 24 bottles of water was on sale at a mall for $5.33. What is the cost per bottle?

Respuesta :

Otras preguntas

The radius of a circle is 1 meter. What is the circle's circumference? Use 3.14 for ​.
Write the following list of events as an expression and then simplify. $80 deposit, $78 deposit, $97 withdrawal, $12 depositPlease enter the expression (without
Which equation represents a line that passes through (-2, 4) and has a slope of 2/5?
help asap!! select the correct answer. Given a prism with a right triangle base and the dimensions and what is a correct expression for the volume of the prism?
A surveyor is standing 550 feet from the base of a redwood tree in the California Redwood Forest. The tree is 362 feet tall. Sketch a drawing that models the si
¿A qué se refiere la palabra “ampliados” en el gráfico?
I have to create a PSA * Public service announcement*. My topic is food insecurity and world hunger but i don't know what my message should be; should it be don
5.2 divided by 3 but simplified
Explain whether the written English language is logographic, syllabic, or phonemic.
According Virgil, which prince traveled to Italy after the Trojan War?