Amarilandy7959 Amarilandy7959
  • 29-02-2024
  • Mathematics
contestada

A 2-pint carton of orange juice costs $4.92. What is the price per cup?

a) $0.77
b) $1.23
c) $1.54
d) $2.46

Respuesta :

Otras preguntas

In general, what is not affected by the ingestion of caffeine? a. behavioral consequences of alcohol intoxication b. the risk of cardiovascular disease c. the t
What is the relationship between gross pay and net pay? Gross pay is less than net pay. Gross pay is more than net pay. Gross pay is the same as net pay.
"Only DEAD FISH go with FLOW.." Explain the phrase.
In class my teacher told us to conduct a statistic using food. I decided to do snickers vs butterfinger and how many people prefer one over the other. Thanks!
In a high school, 7% of the students play the piano this is 21 students choose the expression that complete each step involved in setting up and solving the pro
Which type of external conflict is reflected in this excerpt from act V of Romeo and Juliet?
Can you please help me out ?
Chemical changes make new materials and tend not to be readily reserved. Physical changes do not make new materials and tend to be readily reserved. Which of th
John uses 9 eggs to make 5 burritos. How many burritos can he make with 27 eggs?
If a + b + c = -1, x + y = 7, what is -9a - 7x - 9c - 9b - 7y?