sajdshjad13841 sajdshjad13841
  • 28-02-2024
  • Business
contestada

A food preparation company that sells to airlines, conference centers, supermarkets, and nursing homes is probably organized by:
a) Product type
b) Geographic location
c) Customer type
d) Production process

Respuesta :

Otras preguntas

210064050 in word form
6 times the difference of B and P
liam practiced piano 24 times in 4 weeks. his brother practiced piano 12 times in 14 days. are the rates at which each brother practiced equivalent?
Whats the unit rate for $2.50 for 5 ounces
rewrite each number in exponential notation using 2 As the base
On graph paper, draw four different rectangles that each have an area of 24 square units. Then find the perimeter of each one. Geometry
What is the unit rate if there are 258 purple polka-dot pencils in 3 purple polka-dot purses?
How did issues in the North American colonies lead to conflicts among European superpowers?
Why is it important to have constants in an experiment
In their competition for power, nations raced to?