aaronjimmel aaronjimmel
  • 27-02-2024
  • Mathematics
contestada

which is a better deal. 2 liters for $2.54 or six can each can is 0.353 liters for $2.73?

Respuesta :

Otras preguntas

what is the next term of the geometric sequence?-6, -21, -73.5 -257.25,...
Round 5.61685 to the nearest hundredth.
You invest $1300 in an account that pays 6% compounded annually. What is the balance after two years?
To indirectly measure the distance across a lake, Jeremiah makes use of a couplelandmarks at points O and P. He measures NR, RP, and Q R as marked. Find thedist
please simplify the absolute value -5 2 + 6
1) The equation 20 + 4x = 100 was given on a test. Student A and B showed their work for the same problem. [2 points] Student A Student B T20 + 4x = 100 20 + 4x
Graph they given functions FNG in the same rectangular coordinate system describe the graph of G is related to the graph of F
The Drama Club buys coupon books at $12 each for a fundraiser. They are marked up 150%. How much do they sell for?A) $6.B) $12.C) $15.D) $18.
Why is it important to set up and monitor direct messaging notifications?
OY I need help ya noobs The bar graph shows energy data taken from a roller coaster at a theme park. Analyze the data and assess its validity. In 3–5 sentences,