schroederpines schroederpines 17-02-2024 Mathematics contestada at a candy store, a bar of chocolate costs $1.75 and a bag of sour gummies costs $2.10. If Jacinta has $10 to spend and plans to buy 3 bags of sour gummies. Write and solve an inequality.