Here are the prices for cans of juice that are the same brand and the same size at different stores. Which store offers the best deal? Explain your reasoning
Store X: 4 cans for $2.48
Store Y: 5 cans for $3.00
Store Z: 59 cents per can
a. store X
b. store Y
c. store Z