anumb4 anumb4
  • 29-01-2024
  • Mathematics
contestada

Mike ordered a rug. He gave a deposit of 40% of te cost and will pay te rest later. If te deposit was $80 how much more does Mark owe?

Respuesta :

Otras preguntas

Please answer the question in the picture I will mark brainliest
Can someone help me please?
Which sentence provides the best example of poetic language? A I questioned the bristling city streets for days. B I roamed around the city for a very long time
80 dollars for 16 tickets written as a unit rate, what is it?
On a motor trip, Mr. Williams covered 2/6 of his total trip distance by driving 388 miles. The total distance to be covered in miles is: A. 1,438 B. 1,164 C.
Energy from the sun drives the _ of the water from the ocean surface. As the air moves up the west side of the mountain, the water vapor cools and undergoes _ .
How are the people and the cultures of Scandinavia similar?
What’s the answer????
Which sentence is an example of a circular reasoning fallacy? OA. All construction workers are Republicans, so we can rely on their vote next year. B. Mayor Ric
See your levels A string of lights 4 yards long costs $9.48. What is the price per foot? Hint: There are 3 feet in 1 yard. $ Submit