yajairaherrera yajairaherrera
  • 26-01-2024
  • Mathematics
contestada

The unit rate for ​$60 for 100 booklets is ​$__ per booklet. The unit rate for ​$95 for 250 booklets is ​$__ per booklet. ​So, ___ is the better value.

Respuesta :

Otras preguntas

Determine the prime factorization of 14
what is 6 divided by 1 fourth
What event involving the United States brought about the need or desire to begin an expansionist policy with regard to foreign affairs? the Mexican-American Wa
What does it mean when the king lifts his golden scepter when Queen Esther appears before him? A. He will marry her. B. He believes the story Mordecai ha
which compromise combined parts of the new Jersey plan Virginia plan to make the legislature like it is today?
Why did Franklin go to England in 1724? Select one: a. He was appointed as the Pennsylvania assembly's representative. b. He wanted to buy equipment to start a
People suffering from HIV are more susceptible to common infections. a. True b. False
The colonists had to follow the laws of
what is the value of g? 0.8(2-g)=3.2
How is .08 and .008 related