brooklynstephen2011 brooklynstephen2011
  • 18-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 4- pound bag of chocolate bars costs $16.24. What is the unit price ​

Respuesta :

Otras preguntas

why should a spacecraft be airtight.
United States immigration restrictions of the 1920 were especially resented by people in 1 Great Britain 2 Eastern Europe and Asia 3 Africa and Latin America
It takes 60 minutes for 4 people to paint 8 walls. How many minutes does it take 6 people to paint 9 walls?
What is the word "her" in this sentence? Her collection is quite extensive; she has more than 500 coins. A. possessive B. indirect object C. object of a pre
What is the GCF 16 24 40
How do you say hurry in french?
The ____________________ Era accounts for most of the history of Earth. a. Precambrian c. Mesozoic b. Paleozoic d. Cenozoic
Which function are local governments responsible for meeting? national security education space exploration mail delivery
NEED ANSWER ASAP Which best explains the difference between an element and a compound? A. Elements cannot occur naturally, while compounds naturally occur. B. E
What was one major result of the Salerno invasion? (5 points) Roosevelt won reelection. Stalin consolidated his power. Churchill lost popular support. Mussolini
ACCESS MORE