contestada

The information for two pay-as-you-go cell phone companies is given. On Call Talk Time 3.5 hours : $10 1/2 hour : $1.25

c. What If? Another company offers a rate of $0.05 per minute. How would you find the unit rate per hour? _ _
d. Draw Conclusions Is the rate in part c a better deal than On Call or Talk Time?