kimmie2420 kimmie2420
  • 31-05-2023
  • Mathematics
contestada

2 po 1) A 24 pack of cookies costs $3.60. Which proportion would you use to find the unit price? 3.60 0.16 SOLO QUE cooletas b) 657 3.60 6.67 3.6 0.15 cookies c) money cooltes d) mon. 3.60 1 3 d​

Respuesta :

Otras preguntas

Please Help this is Due in 1 hour and I really dont understand any of this. (Question in Image)
39. Who was the King of England that issued the proclamation that the English Colonies were in a state of rebellion? A. King Henry B. King George 1 C. King Henr
PLZ EXPLAIN AND I'LL GIVE BRAINLY!!!! Find the 7th term in the sequence 1, -3, 9, -27,.. Hint: Write a formula to help you. 1st term x Common Ratio^(desired ter
Order the number from least to greatest 7,2, square root 8/2
The integer -10 would BEST represent which of these events?
14. Donna can lift 25 kilograms. How many grams can she lift?
if 13sinA=5 evaluate 5 sinA -2 cosA/tanA
Food moves down into the stomach by: air pressure gravity vacuum muscle contraction
Jan's age is 3 years less than twice Tritt's age. The sum of their ages is 30. Find their ages.
are the needs of people ever more important that the needs of animals and te planet
ACCESS MORE