Samsung Corporation produces a single product. The standard costs for one unit of its product are as follows Direct materials (6 pounds at $0.50 per pound) $3 Direct labor (2 hours at $10 per hour) Variable manufacturing overhead (2 hours at $5 per hour) 10 During November, 8,000 units were produced. The costs associated with November operations were as follows: Material purchased (36,000 pounds at $0.60 per pound) $21,600 Material used in production (28,000 pounds) Direct labor (18,400 hours at $9.75 per hour) 179.400 Variable manufacturing overhead incurred 110,400 What is the variable overhead efficiency variance for the product for November? O$ 18,400 Unfavorable O$ 12,000 Unfavorable $ 12,000 Favorable OS 18,400 Unfavorable 20