6. A picture of weight, w is hanging from a steel nail as shown in the figure below. The nail has a diameter of 1.50 mm and an original length, Lo = 5.0 mm. Useful Information: The shear modulus, G for steel is 80 x 10° N.m². (a) (b) (c) 1.50 mm 3 Ax = 1.80 μm W Lo = 5.00 mm M What kind of deformation occurs in this case? How are stress and strain in this deformation related to each other? [3] When the picture is hung from the nail, the head of the nail displaces vertically downwards by an amount Ax = 1.80 µm. Find the mass of the picture. Neglect the weight of the nail. [6] What angle does the nail make with the horizontal after the picture is hung from it? [2]