A transverse wave on a cord is given by D(x,t)=0.16sin(2.9x−38.0t), where D and x are in m and t is in s. A) At t=7.9×10−2s , what is the displacement of the point on the cord where x=0.62m ? Express your answer using two significant figures. B) At t=7.9×10−2s , what is the velocity of the point on the cord where x=0.62m ? Express your answer using two significant figures.