urwied123 urwied123
  • 19-05-2023
  • Mathematics
contestada

mrs pershing is buying supplies for her students. She is buying a notebook(n) and a pack of pencils for each of her 22 students. Each pack of pencils costs $1.50

Respuesta :

Otras preguntas

Simplify using the distributive property. 6(y-8) =
Write the equation of the line that passes through the points (3,6) and (5, 18) using function notation.
is nuclear waste and radioactive waste the same thing?
Does anyone know how to do these problems?
Help please! I need ur help please!
Please help!! Will give brainliest!!!
​A method of training and development in which participants attend courses in a room with lessons taught by either an instructor brought in for the training ses
Which human daily activities cause climate crisis?
I need help solving this question.[tex]\frac{3}{5}x = \frac{1}{4} [/tex]​
what changes during a chemical reaction between two compounds