teFazoe86281 teFazoe86281
  • 18-05-2023
  • Mathematics
contestada

Lauren bought snacks for her team's practice. She bought a bag of popcorn for $2. 37 and a 6-pack of juice bottles. The total cost before tax was $15. 45. How much was each bottle of juice?

Respuesta :

Otras preguntas

All of the following could be considered evidences of evolution EXCEPT (A) the structural homology between the forearms of bats and humans. (B) the DNA sequence
ASAP!! how did jackie Robinson use his popularity to champion civil rights? 4 FACTS PLZ  THX LUV U <3
what is the scientific notation for 888,200,000
Which instrument is used to measure the gain or loss of heat? (A)manometer (B)hydrometer (C)calorimeter (D)barometer (E)voltmeter
Solve by completing the squarex squared +14x - 51=0
The math club members were throwing a pizza party and each person had the choice of two slices one topping. 1/2 of the students wanted pepporonni , 1/4 wanted e
having trouble with this answer help me 8-1/3x=16
What does h equal if 6h+7=-8-h? Pleas explain and show steps thx(:
patrick ate 3/5 of a small pizza on Friday night. for lunch on saturday, he ate 1/2 of the leftover pizza. hiw much pizza did he eat for lunch on saturday ?
how can you use producer in a sentence