bermudez07ali bermudez07ali 18-05-2023 Mathematics contestada Define the variables, write a system of equations, identify the answers, and label your answer. Two burgers and one hotdog cost $4.82. At the same price, one burger and two hotdogs cost $3.70. How much does a hotdog cost?