jazsauceda777 jazsauceda777
  • 17-05-2023
  • Mathematics
contestada

John went to the store and bought a watermelon for $3 some grapes grapes cost $5 25 per pound if jamba X. Pounds for grapes which equation best represents why the total amount. John has to pay for tax.

Respuesta :

Otras preguntas

What is the function of mitochondria?
how many presidents are in the USA
how do I do the step by step  to find the solution for this problem -4y+6>22
explain the impact of andrew Jackson's election on the spoil system?
A gardener has 27 pansies and 36 daisies. Ha plants an equal number of each type of flower in each row. What is the greatest possible number of pansies in each
How to simplify 38/4 as a mixed number in simplest form
What is the function of mitochondria?
how many presidents are in the USA
Express 7p+12=3p+11 as an equivalent equation by combining constants
Name Three Strategies Used By Xerophytes To Adapt To Their Environment