gamergirlasiabadkid3
gamergirlasiabadkid3 gamergirlasiabadkid3
  • 19-01-2023
  • Mathematics
contestada

Michael is buying 4.5 pounds of apples, and Shane is
buying 3.12 pounds of apples. If apples cost $1.31 per
pound, how much will they spend all together?

Respuesta :

Otras preguntas

China, with its one child policy and family planning policies, has been able to dramatically reduce fertility rates. True False
What is John Longridge's relationship with the animals? A. He adopted them from his friends, the Hunters. B. He is taking care of them for his housekeeper, Mrs.
When an organization is described as having a humanitarian purpose, its goal is understood as
Are the verb tenses in the sentence consistent, or do they shift unnecessarily? During the game, the coach dozes off, but he soon jumped back into action. A. Th
Who wrote a history of the war between Athens and Sparta? A. Thucydides B. Sophocles C. Euripides D. Herodotus
cells use ___ to get energy only when carbohydrates are not available? a.nucleic acids b.lipids c.hormones d. proteins
___ is often a major part of fertilizers since the plant cannot usually produce (or obtain) sufficient amounts.
Circle a root that can replaced in both of these word. con_____ de_____ A. cline B. struct C. vac D. neg Please give the definition to both word to show ho
sometimes scientists make a mistake, or ___, and need to do the experiment again?
In which direction did the Louisiana Purchase expand U.S. territory?