bigQpapi bigQpapi
  • 30-12-2022
  • Mathematics
contestada

Can someone help? Will mark brainliest!

Can someone help Will mark brainliest class=

Respuesta :

Otras preguntas

The grocery store is selling bags of grapefruits for $4. Each bag contains 8 grapefruits. What is the price per grapefruit?
At a local grocery store, cherries cost 5$ for 2 pounds and 7.50$ for 3 pounds 1. What is the cost per pound ? 2. How much would it cost to purchase 8 in a hal
What’s the answer???(SOMEONE PLEASE HELP ME)
1. What is the solution to the inequality? - 2/3(2x - 1/2) ≤ 1/5 x-1 Express your answer in interval notation.
Johan and his friends go apple picking Jonah fills 5 baskets each basket holds15 apples. If 4 of Jonah’s friends pick the same amount as jonah how many apples d
What does ravana resolve as he prepares to go into battle and what does this resolution reveal about his character ?
in a study of band recognition 1089 consumer knew exxon, and 14 did not.use these results to estimate the probability that a randomly selected consumer will rec
The video discusses government sponsored programs in some countries to provide for individuals when the unexpected happens, such as providing unemployment benef
Flashing lights on a small toy are controlled by a circuit. When the toy is turned on, an electric current flows through the wires in the circuit. What is somet
Sonya wants to sew ribbon along each side of a square pillow. If the pillow has an area of 144 square inches, how much ribbon must she buy to have the exact am