serenityxx serenityxx
  • 20-12-2022
  • Mathematics
contestada


Dan and Laura had to pay to sign up for guitar lessons, and then they paid a certain amount per lesson. Dan
took 4 lessons and spent $190. Laura took 9 lessons and spent $315. If their friend Mitch spent $440, how
many lessons did he take?

Respuesta :

Otras preguntas

Identify the following. While your courtesy is appreciated, your letter arrived too late. fragment simple sentence complex sentence
What does this equal 3(x+4)
Why was the Haitian earthquake so devastating? Haiti's population density Haiti's weak government Haiti's poor soil Its location on a fault line
In a museum, the ratio of adults to children is 6 to 7. If there are 104 people in the museum, how many children are there?
What is 10 times as much as 0.1
62.4% of what number is 17.16
Which of these men helped free the most territories from Spain? A. Simon Bolivar B. Miguel Hidalgo C. Jose de San Martin D. Ernesto Lecuona
What is 4y=3x 12 in slope intercept form
When writing an essay, the directions say compare Longfellow and Poe's reviews..., does it mean to contrast also? Should I just compare them or should I compare
A kitchen garbage can is 5/10 full .a garbage truck is 1/10 full which is less
ACCESS MORE