lesli27 lesli27
  • 18-12-2022
  • Mathematics
contestada

If a box of chocolate costs $8.00 and weighs 1 lb.
what is the cost per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

In terms of equality, the situation in america in the early twenty-first century is similar to 1876 in respect to
_______ may be used in equine medicine to diagnose lameness by administering it to an area and observing abatement and lameness.
Who were the Conquistadors and what were their goals?
An airplane is flying at an altitude of 6000 m over the ocean directly towards a coastline. At A certain time the angle of depression to the coast line from the
Nineteen-year-old shelly has decided that she needed to take a semester off from college to clear her head and decide what she wants to do with her life. during
When making a right turn into a bike lane, you must enter the bike lane to start your turn no sooner than ______ before the point at which you are actually turn
I really need help with thease1. In the figure below, sin space alpha space equals space 2 over 3. Choose the TWO statements below that are true.  cos space
A care provider is dictating a progress note into speech recognition while the patient is being seen. This dictation is occurring __________________.
Ed is building a slide for his kids. If the ladder is 4 feet tall and he wants the bottom of the slide to be 8 feet from the ladder, how long does the slide nee
En _______________, yo pago por la ropa en el almacén con euros. A. Colombia B. Estados Unidos C. España D. Ecuador