ogbobbythman3095 ogbobbythman3095
  • 30-11-2022
  • Mathematics
contestada

Match each item with the correct unit price.
1. 78 cents each 20 for $1.56
2. 40 cents each 2 for one dollar
3. $1.05 each 5 at $3.90
4. 7.8 cents each $3.78 for 6
5. 63 cents each 1 for $1.58

Respuesta :

Otras preguntas

Who benefited the most from state formation within farming communities A. Nomadic peoples who traded with these statesB. Elites and those who controlled the lab
S O L V E (litteraly please im not failing again)
Please help me with this homework
What is 11 more than n in an algebraic expression?
"Sophie Gonzalez" Hola Sandra, ¿Cómo estás? Yo estoy muy bien. Bueno, ahora (I study) (Spanish). También me gusta (to dance) y (to sing) (I dance) todo tipo de
HELP PLEASE!!! i really need help to solve this:(
how the surface area to volume ratio could be increased in a cell without changing the volume of the cell
Find x. 60° 4 X O 32 0473 0 2/3
Question 2 What do you think the resulting equation from part D in question 1 means for the value of the variable s?
a pronghorn antelope can travle 105 miles 3 hours . if continuted travleing at the same speed how far can a proghorn travle in 11 hours?
ACCESS MORE