SteveH4rrington SteveH4rrington
  • 28-11-2022
  • Mathematics
contestada

Micheal is buying a package of cheese that weighs 2.15 pounds. If the price of the cheese is $4.80 per pound, how much should he pay?

Respuesta :

Otras preguntas

When would there be only four different equations for a set of math mountain numbers?
Charity has swollen glands and a bright red tongue. She has: pneumonia tuberculosis scarlet fever whooping cough
In the book called FABULOUS DUCKS... who is the most FABULOUS DUCK?
In the book called FABULOUS DUCKS... who is the most FABULOUS DUCK?
PowerPoint _____ should reinforce the speaker’s message and help the audience retain the information presented.
which balloon is heavier, inflated or deflated
14. Which one of the following sentences has a subject pronoun? A. The car is mine. B. We stood together on the issue of civil rights. C. Her
Portion is found by the rate times the base
What word is being modified by the underlined phrase in the following sentence? Clothing worn by celebrities can be sold at auction for crazy high prices. unde
How do mitosis and meiosis differ in the division of genetic composition?
ACCESS MORE