pearpeaerrr2987 pearpeaerrr2987
  • 28-11-2022
  • Mathematics
contestada

Find the unit cost of diamond walnuts, $2. 99 for 8 ounces. Round to the nearest tenth of cent.

Respuesta :

Otras preguntas

How many yards are in 108 inches?
Based on the Truman Doctrine, why did the Hungarians expect the USA to help them?
Which expression is equivalent to 4−22−3? −16 −8 8 16
Mr. Taylor weighs 300 pounds. He went on the Subway diet and was guaranteed to lose 5 pounds per week. Write an equation that could be used to find how many wee
A company has a policy of retiring company cars; this policy looks at number of miles driven, purpose of trips, style of car and other features. The distributio
Which of these is one of the two most common nationalities found among factory workers during the growth of industrialization in the United States? A) Chinese
Natasha's sculpture was 5 3/16 inches tall. Mayas was 4 times as tall.How much shorter was Natasha's sculpture than Mayas​
Put the following numbers in order from smallest to largest, with the smallest value at the top of the list. 0.085 1/3 60% 2/5 3/4 1.05 78%
What's the 10th term of a sequence with an explicit rule of f(n) = 5 + 2(n – 1)? A. f(10) = 23 B. f(10) = –5 C. f(10) = 13 D. f(10) = 20
Choose the appositive in the sentence. We visited the capital of California, Sacramento. A. capital B. Sacramento C. visited D. California