mel831587 mel831587
  • 28-11-2022
  • Mathematics
contestada

The length of a rectangle is 9 feet more than the width. If the perimeter is 198 feet, what are the length and width?

Respuesta :

Otras preguntas

celiac bought 12 goldfish for 3 dollars. what is the cost of 1 goldfish?​
6-kilogram bag of cement costs $22.80. What is the unit price?
Fruit-O-Rama Sals dried pineapple for $0.25 Per ounce. Meg spent a total of $2.65 on pineapple. How many ounces did she buy.
The cost C (in dollars) of making n feet of cabinet is represented by C=18n+45. How many feet of cabinet are made when the cost is $441?
Which sentence uses a correlative conjunction to join two phrases? A) Neither Joe nor I had ever been to the history museum. B) Dad said we could go fishing eit
Why did schools shut down in Little Rock, Arkansas in 1958, and how did students continue to learn?
On his return, he wrote a best-selling book, Missionary Travels, in which he described a country quite different from that which his readers had imagined. Inste
What kind of hydrocarbon is this? C-C-C-C-C-C-C-C-OH Please help ASAP
Which pair of numbers are both between 11 and 12? 110 and 132 O /121 and 144 122 and 145 O 123 and 140 1
what’s this pls help me !!!!!