allie336 allie336
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

You buy a 2°x 4" x 8' piece of lumber but you only need 3/4 of it length [length i 8’]

Respuesta :

Otras preguntas

is "they" an unstressed or stressed syllable?
The amount spent on food and drink by 20 customers is shown below What is the modal amount spent and the median amount spent? 40 25 8 36 18 15 24 27 43 9 12 1
What are synonyms for the word “sizzle”?
the holiday party will cost $160 if 8 people attend.if there are 40 people who attend the party, how much will the holiday party cost
How did settlers decide where to live ?
Bobby bought 1.12 pounds of turkey at a cost of 2.50 per pound. Carla bought 1.4 pounds of turkey at a cost of 2.20 per pound. Who spent more and by much?
A surf instructor has an initial fee of $12 and charges $8 per hour for lessons. Write a linear equation that represents the total cost of surf lessons after a
which property of fossils allow scientists to determine the relative rock ages..
Solve for x and y: 217x + 131y = 913; 131x + 217y = 827
You are shooting hoops after school and make 152 out of a total of 200. What percent of shots did you make? what percent did you miss? Show proportion(s).