lele21463 lele21463
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

Suppose that 11 inches of wire costs 33 cents.
At the same rate, how much (in cents) will 46 inches of wire cost?

Respuesta :

Otras preguntas

What is a good description of wellness
UUUUU As you read an informational text, it is important to ask yourself questions to make sure you
Conversaciones 1. —¿Quién toma fotos? —Margarita ____ toma. las los la 2. —David, ¿estás usando la computadora? —No, ahora no. ____ más tarde (later on). Lo voy
Need help ASAP ????????
The Tower Commission, appointed by President Reagan in 1987 to investigate how the Iran-Contra Affair had happened, concluded that most of the blame lay with A.
A student received a 75% on an exam. If there were 20 questions on the exam, which ratio would show the number of questions answered correctly to the total numb
Find the area of the kite
The average value of a function f(x, y, z) over a solid region E is defined to be fave = 1 V(E) E f(x, y, z) dV where V(E) is the volume of E. For instance, if
what does this excerpt from the end of the "the yellow wallpaper" tell the reader
A nut mixture consists of almonds and cashews. almonds are $3.75 per pound and cashews $6.72 per pound. how many pounds of each type of nut should be mixed to p
ACCESS MORE