justkinzacoffe
justkinzacoffe justkinzacoffe
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

a pack of six gatorade bottles cost $8.40. what is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

what happen if carbohydrates and lipids were no longer available for living things
URGENT, PLASE HELP! 10pts Which of the following is the general term for the sequence m, -m, m, -m, . . .? m(-1)^n - 1 (-1)m^n + 1 (-1)m^n - 1 (-m)^n
Find the measure of Zx in the figure.
Minimum space cushion to maintain distance traveling 25 mph for cargo van
HELP ME WITH THIS PROBLEM!! USE A PICTURE/DRAWING
for staro39 onlywhat's the most important thing in the world for ya?​
Why should a society be careful in using its natural resources
The ratio of students to adults on a field trip is 7 to 1. Which table correctly represents this ratio?
Cuales son las caracteristicas de los pueblos prehispanicos antes de la conquista española?
PLSSS HELP ME !!!!!1 A sample of copper has a mass of 50 g and a volume of 5 cm^3. What is its density?