justkinzacoffe
justkinzacoffe justkinzacoffe
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

a pack of six gatorade bottles cost $8.40. what is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

A school typically sells 500 yearbooks each year for $50 each. the economics class does a project and discovers that they can sell 125 more yearbooks for every
Sigo derecho. ¿Y después?
Solve for B - PLEASE HELP IMMA DIE
You are buying decorations for a birthday party. six rolls of crepe paper and 20 balloons cost $11.90. after you start decorating, you need more supplies. you b
Why can sales and other incentives be considered appeals to emotions?
A brownie recipe asks for one and one half times as much as sugar as chocolate chips. If two and one half cups of sugar is used, what quantity of chocolate chip
Can someone please help me
Which of the following is a photosynthetic pigment molecule that absorbs blue and green light but transmits yellow, orange, and red light? A-carotenoid B-rubi
The answer to this problem
Which function has x-intercepts of 3 and 8 and contains the point (–1, –2)?