austin202247 austin202247
  • 17-11-2022
  • Mathematics
contestada

MRS. JONES HAS THREE DOGS. SHE BUYS DOG BONES AT PET SMART, WHERE
SMALL BONES COST $0.08 EACH, MEDIUM BONES COST $0.13 EACH, AND LARGE
BONES COST $0.19 EACH. MRS. JONES SPENT A TOTAL OF $0.85 FOR 6 BONES. IF
SHE BOUGHT AT LEAST ONE OF EVERY SIZE, HOW MANY BONES OF EACH SIZE DID
SHE BUY?

Respuesta :

Otras preguntas

how to solve 3+5 (c+3)=-17
explain how you would use repeated subtraction to find 8/2
how were the pilgrim and puritan colonies similar and different?
Which of the following routes involves trade outside of the Byzantine Empire? Massilia to Carthage Rome to Athens Alexandria to Ravenna Antioch to Ephesus I cho
Repetisi/pengulangan kata,kata ganti , konjungsi
Emily has clearly stated to her boyfriend that she doesn't want to have sex, and she has offered alternatives for sharing time together. Nevertheless, her boyfr
An air traffic controller tells the pilot of an airplane flying due east to turn the plane so that it has a heading of 120 degrees east of north. What angle doe
what is 2x - 3 = -x + 3
Exponent of 9540000 using power of 10
A student's pay of $23 an hour at a new job is $6 more than twice the amount the student earned per hour at an internship. Write and solve an equation to find t