ailenn
ailenn ailenn
  • 16-11-2022
  • Mathematics
contestada

Jaylen bought 5 pounds of apples for 12.99 and 4 cupcakes for
2.99 each. He went to the store with $48. How much did Jaylen
have left after his shopping trip?

23.05

37.94

10.06

24.95

Respuesta :

Otras preguntas

Which rational number is positive
SOMEONE PLS HELP ME
Use your double number line diagram to find another amount of white paint and blue paint that would make the same shade of light blue paint
Noah has 22 feet of fence available to build a rectangular fenced in area. If the width of the rectangle is a feet, then the length would be (22 - 2x). A functi
What is the equivalent of 6 3/10?
A letter to your friend in another school telling him how you tend to tackle first term
A writer should use pronouns to refer to the person being addressed.
Can you help me answer this?​
what is study of the part?
Why do we need units of pressure?