Yesssssef
Yesssssef Yesssssef
  • 16-11-2022
  • Mathematics
contestada

you found a recipe which calls for 1/2 pound of chicken per person. if 4 pounds of chicken costs $10, what is the cost per person for the recipe you are using?

Respuesta :

Otras preguntas

Pls help me with this, tyyy!
Select the correct answer. Which sentence best describes the theme of a story? A. The message that the author wants to convey. B. The idea stated in the opening
The difference of 7 and the square of a number
What is the perimeter of a triangle with side lengths of 8 cm, 8 cm, and 3 cm? 17 cm 16 cm 19 cm 18 cm
gười nông dân dưới thời Đường nhận ruộng của nhà nước phải có nghĩa vụ
How do you perceive your family?PLEASE ANSWER CORRECTLY IM SICK AND TIRED OF PEOPLE STEALING MY POINTS :')​
John is painting a box that is shaped like a cube. One-eighth of a bottle paint covers 3/4 of one face of the box. How many bottles of paint will John need to
1 2 3 4 01 6 7 8 00 9 A laptop has a listed price of $590.99 before tax. If the sales tax rate is 6.25%, find the total cost of the laptop with sales tax includ
Quien es Anna en “La Niña alemana”
Write a 5 paragraph essay on why online education is better then the traditional classroom setting (will reward with most brainliest)
ACCESS MORE