kvanderpool kvanderpool
  • 16-11-2022
  • Mathematics
contestada

17. Karen bought one pound of oranges and one pound of apples for $2.28. Mary
bought two pounds of oranges and three pounds of apples for $5.85. How much
does one pound of oranges cost? one pound of apples?

Respuesta :

Otras preguntas

Does anybody know advanced trig??? jk this is for kaitlynn have a good one u guys :)
Enter the equation of the line in slope-intercept form. Enter the answer in fraction form.The line perpendicular to y = 4/3x + 2 that passes through (8,-5). The
hey help me pls:^brainlisht​
A 17.4 L sample of oxygen gas (O2) was collected at a temperature of 23.0°C and a pressure of 2.18 atmospheres. What volume would the gas occupy at STP?
What are the difference between aims and goal​
-24=-8v+4(v+3) what is v
what should you do as a member of the sss or GSIS to receive proper benefits? ​
hey help me pls:^brainlisht​
Which of the following statements is TRUE about heart rate and exercise?
on a piece of paper graph y+2> -3x-3