contestada

Brandon buys a two-quart bottle of juice for $8.32. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce? 1 gallon = 1 gallon= 4 quarts 4 quarts 1 quart = 1 quart= 2 pints 2 pints 1 pint = 1 pint= 2 cups 2 cups 1 cup = 1 cup= 8 fluid ounces 8 fluid ounces Before you try that problem, answer the question below. How many fluid ounces of juice did Brandon buy? 64 64 What is the cost of juice in dollars per fluid ounce?