ilovemyjasperdog1177
ilovemyjasperdog1177 ilovemyjasperdog1177
  • 31-10-2022
  • Mathematics
contestada

Question 4 10 pts John bought 7.2 pounds of beans for $8.64. How much did John pay for each pound of beans? O $0.83 O $0.62 O $1.44 O $1.20​

Respuesta :

Otras preguntas

Based on what you've learned in this lesson, write one paragraph with the answer to this question: Describe at least one of the principles of the Constitution,
what is ralph realizing is necessary in order to be a leader?
what happens when a charged balloon is brought close to a wall?
simplify √2+√2+√2 help please?
graph the inequalities y < 4/3x - 2
How does the use of the word ""twitches"" in the stage direction most affect this scene? It characterizes Hale as someone who is weak and cannot handle difficul
French work. Please help. Has to be in the passe compose or parfait. 10 questions! (30 pt) PLEASE PLEASE HELPPlusieurs serveurs (37) __ (venir) à la table d’Élo
a. How many protons? b. How many neutrons? c. What is the name of this atom? PLS HELP ILL GIVE BRAINLIEST
he A B. 1) After playing in the snow, the bowl of soup was eaten by the cold child. A. NO CHANGE B. The child ate a bowl of cold soup after playing in the snow
3/4% of 170 Please write helpful answer