LeonitusG382381 LeonitusG382381
  • 28-10-2022
  • Mathematics
contestada

John and arena bought school supplies. John spent $10.80 on 5 notebooks and 6 pens. Arena spent $8,40 on 4 notebooks and 4 pens. what is the cost of one notebook and what is the cost of one pen?

Respuesta :

Otras preguntas

if a car is speeding up,its initial speed is ______than its final speedHURRY PLEASE
1. Taylor just received a $2500 bonus check from her employer: She is going to put it into an account that wil earn interest. The Level 1 savings account at her
The idea that one develops relationships with people who are approximately as attractive as they are is called the ________ hypothesis.
What was the major idea of the Protestant reformation?
Which country is often seen as two different nations because of deep differences in economics? A.Italy B.Portugal C.Greece D.Spain
What is a major advantage of using credit unions?
Which equation represents the line that passes through the points (6,-3) and (-4,-9) Y+4= 3/5 (x+9) y+4= 5/3 (x+9) y-3= 3/5 (x+6) y+3= 3/5 (x-6)
There are 3785 mL in 1 gallon.There are 4 quarts in 1 gallon. How many mL are in a quart
divide 3÷48.33 and 2÷8.8
HELP ????Which expression is represented by the model?
ACCESS MORE