28jateaguemartin
28jateaguemartin 28jateaguemartin
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? a 12 pack of soda for $3.50 or a six pack of soda for $1.80? To know the better buy, find the unit rate of each.

Respuesta :

Otras preguntas

PLEASE SOMEONE HELP ME!!!!!! I'LL MARK FIRST HELPFUL ANSWER BRAINLY!!!!!!! Find the value of the following expression: (28 ⋅ 3−5 ⋅ 60)−2 ⋅ 3 to the power of neg
Jackie is reading a 252 page novel for her summer reading project. On Monday she reads 4/8 of the novel. On Tuesday she reads 28 pages, and on Wednesday she rea
A rabbit hopped down the street, the street was 90 yards long and he did it in 9 seconds, what was his average speed?
A jar contains 133 pennies. A bigger jar contains 127 times as many pennies. What is the value of the pennies in the bigger jar?
please help ....posting more questions..​
i h a t e my l i f e e e !!!! sb help me
GIVING BRAINLIEST The speaker in this poem is best described as - -A) Argumentative B) ConfusedC) Determined D) Indifferent ​
how does separation of power help protect us from tyranny ? help!!
What would the answer be?
SOMEONE HELP ME PLEASE
ACCESS MORE