bctwice bctwice
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

8. How much of each ingrédient would you need to make an identical recipe that serves 24 people? Explain you reasoning.​

8 How much of each ingrédient would you need to make an identical recipe that serves 24 people Explain you reasoning class=

Respuesta :

Otras preguntas

PLEASE HELP! I HAVE A C AND I NEED TO GET MY GRADE UP!!! During which phase of the moon do neap tides occur? full gibbous new quarter
Fill in the blank: Literary movements of the past continue to be ______________ in contemporary culture. (Choose the best answer). Question 10 options: benefici
Addison paid $10 for 2 granola bars and 6 apples. George paid $7 for 2 granola bars and 3 apples. Find the cost of each granola bar and each apple.
What two numbers multiply to 6 and add to 7
the volume of a sphere is 1928pi m^3. what is the surface area
Which refers to the time during which Shakespeare lived in England
What is the term used to describe the distribution of a data set with one mode? a. Multimodal b. Unimodal c. Nonmodal d. Bimodal
4.6y - y + 4 = y - 1.2 what's the answer???​
Barb walked 1.3 miles to her friend’s house and then 3/4 mile to the library. How far did Barb walk in all?
y = 5x - 8 y = 4x - 7