ianjames12 ianjames12
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 5-ounce bottle of glue costs $2.85. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the equation of the line in the graph? A. y = 2x – 2 B. y = x + 4 C. y = x – 4 D. y = 2x + 4
Determine which system below will produce infinitely many solutions. −6x + 3y = 18 4x − 3y = 6 2x + 4y = 24 6x + 12y = 36 3x − y = 14 −9x + 3y = −42 5x + 2
In the 1800s, most enslaved workers on plantations lived in A. large tents. B. dormitory buildings. C. simple cabins. D. plantation houses.
What are axioms in algebra called in geometry?
what is the average class score ? round your answer to the nearest whole number.
what is the last step in conducting a url search
A square room has dimensions of 8ft by 8ft what is the perimeter of the room
The function t(x) = 2x + 4 determines how many cans of tomato sauce a food truck needs to stock, where x is the number of shifts the crew is going to work in th
which eukaryotic organelles is primarily responsible for cellular digestion
Which of these is a component of a physical goal? -Sticking to a nutrition plan -Journaling about goals -joining a club -studying sports