maryorierz
maryorierz maryorierz
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

HELP ME OUT PLEASE!!!!!

Granola costs $2 per pound and raisins cost $4.50 per pound. Joyce is willing to spend $37.50 and wants to make 15 pounds of trail mix. Which system of equations could Joyce use to figure out how many pounds of granola (g) and raisins (r) she should buy?​

HELP ME OUT PLEASE Granola costs 2 per pound and raisins cost 450 per pound Joyce is willing to spend 3750 and wants to make 15 pounds of trail mix Which system class=

Respuesta :

Otras preguntas

I need help on this question
The ornate and fanciful style called rococo was only fashionable in france. a. True b. False
Who was involved in the Israeli-Palestinian Conflict
Need help with this question
PLEASE HELP ME IF YOUR KIND(EASY) NOTE: MATH
A circle has a radius of 5 ft, and an arc of length 7 ft is made by the intersection of the circle with a central angle. Which equation gives the measure of the
a plane traveled 5185 miles with the wind in 8.5 hours and 4845 miles against the wind in the same amount of time. find the speed of the plane in still air and
How many strings of eight english letters are there that start with a vowel, if letters cannot be repeated?
lines q are r are parallel. what is the value of x? a.14 b.22 c.53 d.70
Three boards are placed end to end to make a walkway. The first board is 5 feet 10 inches long, the second board is 5 feet 11 inches long, and the third board i
ACCESS MORE