VelasquezSiclali
VelasquezSiclali VelasquezSiclali
  • 18-10-2022
  • Mathematics
contestada

5.
Amelia buys 6 cans of beans for $1.50 each. She also buys a
pineapple. The total cost of the items is $12.30, What is the cost of
the pineapple?

Respuesta :

Otras preguntas

Algebra 1 Solving Linear Expressions.What is 9x-6=-3x+30?
a sport or activity in which the goal is to hit a target from far away
HIGH SCHOOL HISTORY 5 points Previous question Next question How were the early religions of Judaism and Zoroastrianism alike? a. They both had polytheistic fo
Determine whether the vectors u and v are parallel, orthogonal, or neither. u = <6, -2>, v = <8, 24>
Why is it easier for a dictatorship to go to war versus a democratic country
In which class of element is there a greater range of properties, the metal or the nonmetals?
The most highly populated country in west Asia
what is john lennon's vision of peace? Give examples.
Chan hee bought 3.4 pounds that cost 6.95 per pound how much did he spend on coffee?
what is 730,812 in word form