lucky123emily lucky123emily
  • 16-10-2022
  • Mathematics
contestada

Challenge You buy 3.18 pounds of grapes, 1.35 pounds of peaches, and 2.48 pounds of apples. What is your total bill?
Grocery Store Prices
Item
Cost
Grapes
$1.29 per
pound
Peaches
$1.19 per
pound
Apples
$1.09 per
pound

Respuesta :

Otras preguntas

For each minute a race car traveled, the pit crew measured the speed of the car in miles per hour. Which type of graph would best display this information? A.li
The approximate mass of a nickel in kilograms is
Political scientists are not interested in the kind of knowledge on which the answers to questions are based. TrueFalse
Juliet in the play is only 21 13 18 16
A school bus has 25 seats, with 5 rows of 5 seats. 15 students from the first grade and 5 students from the second grade travel in the bus. How many ways can th
What are the 4 areas that can contribute to getting a non-communicable diseases? Ex: Heredity
what is the original source of energy used during photosynthesis
Which compound is also a carbohydrate? A) enzyme B) lipid C) salt D) starch
What does concentrate means
plz I need this help 30 points What is the approximate percent decrease when a fish count goes down from 850 to 500?
ACCESS MORE