minsetaung29109 minsetaung29109
  • 30-09-2022
  • Mathematics
contestada

You pays $ 0.620 for 2 m of rope. What is the cost of the rope per meter?
A. $ 0.31
B. $ 0.60
C. $ 1.31
D. $ 1.60

Respuesta :

Otras preguntas

A plasma membrane and a cell wall 1. Are two names for the same thing 2. Have the same structure and different functions 3. Have different structures and the s
Please, look at the photo and give the ansver.
The acceleration of the gravity Moon is equal to one-sixth of Earth's gravitational acceleration times. if an astronaut has a mass of 60 kg, what is the mass an
Which battle produced the bloodiest day of the Civil War?
In what city will you find NASA’s headquarters for all piloted U.S. space projects?
How many representatives are there in the House of Representatives?
Which battle produced the bloodiest day of the Civil War?
A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch .each person in the group had either one soup or one sandwich.the sandwhiches cost $7.75 each and th
What is the source of the following phrase: “Government of the people, by the people, for the people”?
The last new star was added to the American flag in which year?