dancekelley96 dancekelley96
  • 29-09-2022
  • Mathematics
contestada

You are buying cheese to make pizza. A 16oz package of mozzarella is $4.85 and an 8 ounce package is $2.56. There are two different types of mozzarella cheese as well. If you need a pound of cheese, how much would you save buying the larger package?

Respuesta :

Otras preguntas

What is a plant called when they can make their own food by using photosynthesis
La capital del Texas es _______________. A) Dallas B) San Antonio C) Houston D) Austin
Which set of four words do not all rhyme with each other: 1. pause / pores / pours / paws 2. ewe / you / yew / blue 3. awe / ore / or / oar 4. vain / vane /
The supreme court hears cases from state courts only if they involve _______________ law. a. civil b. criminal c. federal d. common
What two german actions caused the united states to enter world war i?
Will give brainliest answer!
Will give brainliest answer!
what are the factors of the quadratic function ?
Which fear drove four American presidents to send weapons and soldiers to fight in Vietnam? A. fear of communism spreading to many Asian countries B.
A random sample of female college students has a mean height of 64.5 inches, which is greater than the 63-inch mean height of all adult American women.
ACCESS MORE