devinlove12190 devinlove12190
  • 29-09-2022
  • Mathematics
contestada

A 4-kilogram bag of carrots costs $4.24. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

What is an "alloy" in the chapter of metals in chemistry??
The volume of a rectangular prism is 270 cubic centimeters. The height of the prism is 5 centimeters. What should the length and width of the prism be? Explain
How many 1/10 are in 3?
what is it called when oxygen passes into the capillaries that surround these sacs?
is uncover a base word or roots word. is kingdom a base word or roots word. is valuable a base word or roots word. is beautiful a base word or roots word. is di
solve the following problem: (12×10^9)÷(6×10^5)
Sentence using "preliminary"? Please use an easy one so I can actually draw it, too :PThanks in advance :)
how were the oregon and santa fe trails different ?
what is the volume of an area? what is a polynomial?
need help with this question#20
ACCESS MORE