augiekirchoff8
augiekirchoff8 augiekirchoff8
  • 29-09-2022
  • Mathematics
contestada

mr. peters just purchased a total of eight shrubs and trees for his yard. The total bill was $260. The shrubs cost $25 each and the trees cost $110 in total. Write an equation to determine the number of shrubs purchased. What does x equal?

Respuesta :

Otras preguntas

Anyone know the answer to this?
Why do you share similar traits with your parents?
a7 pack of sponges cost $5.34. what is the unit price to the nearest cent?
1 73 Lech bought 8 t-shirts al for the same proe. After using a coupon that took $4 off the pnce, her told before tax was $36. What was the cost of each shirts
Select the equivalent expression. 2^4 =?
Hello Can you give me advantage and disadvantage of functional syllabus
Help me please also sorry for the bad camera I'm on my tablet rn ​
What’s 29.75 simplified?
Consider the equation:S+3O2 → SO3 Is this equation balanced? Why or why not?
aiden runs 5 laps around a track in 8 minutes how many laps per minute is that
ACCESS MORE