christiefrancois28
christiefrancois28 christiefrancois28
  • 28-09-2022
  • Mathematics
contestada

A sack of bread flour weighs 50. lbs. and costs $9.75.
What is the cost per pound of flour?
What is the cost per ounce of flour?

Respuesta :

Otras preguntas

distance, midpoint, and angle measurement a walk in the park
Find The Area Of The Shape Shown Below
if ( 3x + 2) (5x + 1) = ax2 + bx + 2What is the value of a - b ?​
brainliest for correct answer
which of the following is a personal quality?
If most information in the brain processes outside of our awareness, how can we really know ourselves?
What is line in visual arts?
Point O is on line segment NP Given OP = 4x - 5 , NP = 3x + 4 , and NO = 2x - 3 determine the numerical length of OP .
What is the best definiton of imagery
How do very small objects behave? a. like particles b. like waves c. like both waves and particles d. like neither waves nor particles
ACCESS MORE