Jane decides that he is spending too much money at his favorite coffee place. He finds that he can buy a bag of 24 ounces of ground coffee for $12 to make at home. It takes 2 tablespoons of ground coffee to make one cup of coffee. How much will each cup of coffee cost you? Note 2 tablespoons equals 1 ounce. Use the dimensional analysis method (use units in your calculations)
